Maciej Nowak

Specjalista Medycyny Sportowej 

 

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalista Medycyny Sportowej. Współwłaściciel Centrum Medycznego Dynasplint i Firmy D. T Splint Poland. Wieloletni lekarz Kadry Narodowej Seniorów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Założyciel i przewodniczący Komisji Medycznej ZPRP. Członek Komisji Medycznej PKOL i uczestnik Misji Medycznej PKOL na IO XXIX Olimpiady Pekin 2008. W przeszłości lekarz Kadry Davis Cup Polskiego Związku Tenisowego. Lekarz Kadry Olimpijskiej Taekwondo WTF. Wykładowca i organizator licznych konferencji z zakresu Medycyny Sportowej i biomechaniki stawu skokowego i stopy. Autor programu diagnostyki i korekcji stawu skokowego i stopy w oparciu o system indywidualnych termoplastycznych wkładek FORMTHOTICS. Wyłączny przedstawiciel i konsultant firmy Foot Science International New Zealand w Polsce. Propagator zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, uczestnik licznych biegów i zawodów triathlonowych.

 

Maciej Hess

Specjalista Medycyny Sportowej 

 

lekarz medycyny, ukończył Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 1999r., uzyskał tytuł specjalisty z chirurgii ogólnej w 2008r., następnie tytuł specjalisty z medycyny sportowej w 2012r.; od 2002r. związany ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce (lekarz Reprezentacji Młodzieżowej, następnie lekarz Reprezentacji Seniorów); na co dzień pracuje w Centrum Medycznym "Dynasplint" (leczenie urazów sportowych i orzecznictwo sportowo- lekarskie) i SPZOZ w Obornikach Wlkp. (Oddział Chirurgii Ogólnej).

 

Dr Martyna Nowak

Psycholog sportu

 

Psycholog sportu z nominacją Polskiego Komitetu Olimpijskiego, certyfikowany psycholog sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii.  Psycholog Reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Posiada duże doświadczenie w pracy z zawodnikami reprezentującymi najwyższy światowy poziom. Członek rady naukowej International Sport Mental Coach Association. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Prowadzi wykłady i szkolenia dla trenerów, psychologów i lekarzy dotyczące metod stosowanych w psychologii sportu. Autorka i współautorka publikacji z zakresu psychologii sportu. Autentyczność przekazywanej wiedzy osobiście testuje grając w tenisa, startując w imprezach biegowych i zawodach triathlonowych.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.martynanowak.com

 

Stefan Ożegowski

Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii

 

absolwent Akademii Medycznej, obecnie Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii. W przeszłości ordynator oddziału kardiologiczno-pulmonologicznego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego, a obecnie zastępca ordynatora oddziału kardiologii II Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konsultant w dziedzinie kardiologii i interny Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu (Polna).

Od wielu lat związany zawodowo i przyjacielsko z Centrum Medycznym Dynasplint.

 

Karol Rydlewski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu.  W 2018 r. rozpoczął specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu, którą realizuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych, w skład którego wchodzi także Klinika Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Uczestniczył w wielu konferencjach naukowych poświęconych chirurgii urazowej, ortopedii oraz traumatologii ruchu. Jako prelegent wygłosił m.in. następujące referaty:

  • Nowoczesne metody leczenia ran przewlekłych
  • Diagnostyka urazów brzucha przy pomocy USG, protokół FAST

W kręgu jego zainteresowań pozostają: leczenie chorób narządów ruchu, korekcja wad postawy w tym w szczególności korekcja złego ułożenia stopy oraz stawu skokowo-goleniowego.

Posługuje się biegle językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym językiem niemieckim. Prywatnie fan squasha i wspinaczki sportowej, a wcześniej miłośnik sportów triathlonowych.

 

Łukasz Jaguszewski 


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swój staż specjalizacyjny rozpoczął w 2016 roku jako lekarz rezydent Szpitala Miejskiego w Poznaniu, obecnie kontynuuje szkolenie w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Regularnie bierze udział w konferencjach naukowych oraz specjalistycznych kursach. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narzadu Ruchu. Na codzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządu ruchu oraz profilaktyką ich występowania.

 

 

 Jacek Kubicki

Jestem absolwentem kierunku fizjoterapii poznańskiej AWF. Pracę zawodową rozpocząłem w szpitalu neuropsychiatrycznym w Kościanie na oddziale neurologii w 1993r. Rok później otworzyłem swój pierwszy prywatny gabinet. Szukając najlepszych metod pracy z pacjentem, ukończyłem pierwszy organizowany kurs w  Polsce leczenia metodą McKenzie, realizując swoje zawodowe pasje zarówno w pracy w szpitalu jak i w we własnym gabinecie. Po 6 latach pracy w szpitalu, zdobywając niezbędne doświadczenie oraz będąc uczestnikiem kolejnych szkoleń i kursów, zdecydowałem się na prace już tylko w prywatnym gabinecie w Kościanie. W 2002 roku zamieszkałem na stałe w Kołobrzegu, wcześniej rozwijając swój drugi gabinet. W tym okresie miałem przyjemność poznać dr Bycrofta – pioniera biomechaniki stopy i prekursora, wraz z dr Nowakiem, leczenia dysfunkcji stopy w Polsce ta metodą. Rok później odebrałem osobiście z rąk dr Bycrofta certyfikat uprawniający do leczenia i korekty ortezami formthotics. W międzyczasie zdobyłem uprawnienia certyfikowane z leczenia metodą Kaltenborn’a-Evjenth’a, ukończyłem kurs kinematic tejpingu oraz zostałem nauczycielem akademickim, prowadząc zajęcia  ze studentami z przedmiotu biomechaniki klinicznej.

Rozwijając swoje pasje sportowe, a wcześniej będąc piłkarzem ręcznym, w 2008 r. zacząłem szukać możliwości zdobycia wiedzy nt wszechstronnego przygotowania sportowca do wysiłku. I tak, poznając czołowych trenerów motorycznych w Polsce, ukończyłem szkolenia EPI oraz EXOS, zostając trenerem motoryki i członkiem PSTM w Polsce. W tym samym okresie ukończyłem również szkolenie z treningu medycznego; łącząc zarówno  pracę z pacjentem jak i sportowcem - kolejno w dyscyplinach: piłki nożnej, tenisa, boksu, koszykówki na szczeblach centralnych. 

Przez wszystkie lata, ściśle współpracując z CM Dynasplint i zostając jednym z wykładowców szkoleń z zakresu podiatrii organizowanych przez centrum, w 2018 roku zaproponowano mi stworzenie i rozwinięcie działu fizjoterapii w CM Dynasplint. Moim celem jest stworzenie jednostki, która będzie skupiać się na pracy z pacjentem pourazowym, dysfunkcyjnym, na pracy z dziećmi, dorosłymi oraz sportowcami. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, chcę przekazywać moją wiedzę zespołowi fizjoterapii w CM Dynasplint oraz tworzyć wysokie standardy leczenia i usprawniania pacjentów i sportowców.

 

 

 

 

 

Zuzanna Gawłowicz

Fizjoterapeuta

 

magister fizjoterapii, która w swojej pracy z pacjentami wykorzystuje zdobytą w czasie studiów oraz praktyk zawodowych wiedzę i umiejętności.

W codziennej pracy stosuje techniki z zakresu terapii manualnej tj. masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo powięziowe, terapia punktów spustowych, a także kinesiotaping. Do każdego pacjenta i jego dysfunkcji podchodzi w sposób indywidualny. Swój rozwój oraz przyszłość zawodową wiąże z rehabilitacją i usprawnianiem dzieci. Na co dzień jest osobą aktywną, lubiącą wycieczki rowerowe, turystykę górską.

 

Bartosz Maik

Fizjoterapeuta

 

Ukończyłem studia na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Swoją pasję do fizjoterapii zaczerpnąłem ze sportu, stąd też swoją przyszłość i wykształcenie ukierunkowuję na pracę ze sportowcami, młodymi adeptami sportu oraz osobami aktywnymi fizycznie. Poprzez własne doświadczenie ze sportem oraz fizjoterapeutami wiem jak istotnym czynnikiem w sporcie jest zdrowie, prewencja urazów, a także szybka diagnoza i skuteczna terapia. Poza pracą ze sportowcami w codziennej terapii z pacjentami wykorzystuje technik terapii manualnej, terapii punktów spustowych, masażu tkanek głębokich oraz wykorzystuje doświadczenie zdobyte na kursie Fascial Distorsion Model polegającego na pracy z odkształceniami powięzi oraz zaburzeniami aparatu ruchu w jej obrębie. Indywidualne podejście do pacjenta oraz pełne zaangażowanie podczas całego procesu leczenia to podstawa w pracy. Doświadczenie zdobywałem pracując jako wolontariusz na Poznań Półmaratonie, w zespołach młodzieżowych Lecha Poznań, a także przez aktywną pracę zawodową. Na co dzień interesuję się sportem, przede wszystkim piłką nożną, a także światem seriali i geografią.

 

Dr Bartosz Trawiński

Fizjoterapeuta

 

absolwent fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie w 2009 roku uzyskał tytuł magistra, a w 2016 roku tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Od lat rozwija swoje umiejętności i doświadczenie pracując jako fizjoterapeuta. W swojej pracy stosuje najnowsze i najskuteczniejsze metody rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej m.in.: Manipulację powięzi, Międzynarodową Terapię Medycyny Ortopedycznej wg Cyriaxa, terapię PNF, masaż głęboki, klasyczny i wiele innych. Stosuje precyzyjny i szczegółowy wywiad oraz badanie funkcjonalne celem właściwego zdiagnozowania pacjenta, dzięki czemu możliwe jest podjęcie skutecznych i efektywnych działań.

 

 

Katarzyna Kaiser

 

ukończyła studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W swojej pracy z pacjentami wykorzystuje umiejętności zdobyte podczas studiów, praktyk oraz na licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach z zakresu: terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji i dolegliwości bólowych kręgosłupa i kończyn, terapii tkanek miękkich, masażu głębokiego, kinesiology tapingu, diagnostyki i leczenia dysfunkcji bolesnego barku, SPIO- nowatorskiej metody leczenia kompresyjnego. Od lat interesuje się sportem, łączy swoje pasje z rozwojem zawodowym. Konsekwentnie rozwija własne sprawności poprzez systematyczne bieganie, a także uprawianie Lacrosse w poznańskiej drużynie Hussars Ladies, dzięki czemu holistycznie podchodzi do problemów zdrowia i sprawności fizycznej każdego pacjenta, zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym.

 

 

Dominika Gospodarowicz

        Koordynator Partnerów Biznesowych

Magdalena Ciuba 

Rejestracja medyczna

 

Natalia Bukowiecka 

Menager

Krzysztof Woźniak  

Menager