Kompleksowa opieka medyczna dla jeźdźców

Zdrowy jeździec = zdrowy koń! 

Czujesz dyskomfort podczas treningu?

Weźmy pod uwagę na przykład czy:

Używasz jednej nogi bardziej niż drugiej?

Wolisz skręcać w jednym kierunku?

Kładziesz duży ciężar ciała po jednej części siodła?

Twoje ciało ucieka na tę samą stronę?

Nie nadążasz za ruchem?

Ciągły ból pleców?

Masz nierównomierne zużycie sprzętu: butów, rękawiczek?

Jeśli któryś z powyższych przykładów dotyczy Ciebie, indywidualny plan może pomóc Ci skorygować brak równowagi mięśniowej, który może być tego przyczyną - w końcu jeździectwo to gra symetrii!

Po dokonaniu oceny zostanie opracowany dla Ciebie kompleksowy plan rehabilitacji/ćwiczeń. W razie potrzeby w klinice można zastosować dodatkowe zabiegi.

____________________

Fizjoterapia jeźdźców w CM Dynasplint ? Jeśli czujesz dyskomfort podczas i po treningu – należy odszukać przyczyny problemu w swoim ciele, by móc stawiać coraz wyższe wymagania wierzchowcowi, który jest pierwszym odbiorcą Twojego ciała. ? Fizjoterapia w odpowiedni sposób pomoże Ci przywrócić i utrzymać poprawną zdolność ruchową.

? Ocena biomechaniki jeźdźca: Ocena jeźdźca - obejmuje dogłębną, pełną analizę postawy, w tym testy funkcji mięśni. Celem jest zidentyfikowanie wszelkich obszarów bólu, osłabienia i napięcia, które mogą powodować asymetrię lub brak wydajności podczas jazdy konnej.

? Ocena interakcji konia i jeźdźca - wizualna ocena ruchu konia w ręku lub na lonży, pełna ocena dopasowania i równowagi jeźdźca podczas jazdy na koniu oraz krótka ocena jeźdźca po zejściu z konia. Po każdej z tych ocen jeździec otrzyma pisemny program ćwiczeń dostosowany do bólu / asymetrii / problemów z równowagą, na które zwrócono uwagę podczas wizyty.

____________________

Wkładki medyczne dla jeźdźców ?

Wkładki zaprojektowaliśmy tak, aby znacząco zmniejszyć obciążenia stawów kolanowych i skokowych jeźdźców w czasie jazdy, a w szczególności podczas skoków przez przeszkody.

Pozwalają uzyskać niespotykanie stabilne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu, co sprzyja pewnemu, stabilnemu i komfortowemu przyłożeniu łydki.

✅️ Zmniejszenie obciążenia stawów

✅️ Poprawne i komfortowe ułożenie nogi

✅️ Pewne i niezmienne oparcie stopy w strzemieniu

 

Trenuj umysł!

Sukces w sporcie zaczyna się w Twojej głowie!?

____________________

Czy badania lekarskie są jeźdźcom niezbędne??

Wszyscy, którzy w naszym kraju decydują się na sportowe uprawianie jeździectwa, niezależnie od wybranej dyscypliny, muszą zdawać sobie sprawę, że warunkiem startu jest przestrzeganie przepisów państwowych i regulacji opracowanych przez Polski Związek Jeździecki.

Jednym z warunków uczestnictwa w jeździeckich zawodach sportowych jest konieczność posiadania ważnych badań lekarskich od lekarza medycyny sportowej.