Jakie powinny być idealne wkładki do butów?

Odpowiednio dobrane wkładki do butów mogą niwelować bóle stóp, kolan, bioder, a na nawet samego kręgosłupa, mogą zapobiegać powstawaniu odcisków, modzeli czy nagniotków, a także zwiększyć komfort chodzenia osób borykających się z haluksami.

 

Jakie powinny być idealne wkładki do butów?

 

  1. Przede wszystkim muszą być indywidualnie dopasowane do twoich stóp, dopasowane do twoich potrzeb, rodzaju wad lub problemu. 
  2. Ważne, aby wkładki były termoformowalne.To oznacza, że po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury specjalista może je dowolnie kształtować. Jeśli na wizycie kontrolnej ortopeda lub fizjoterapeuta zauważa zmianę czy poprawę, może zmodyfikować kształt wkładki bez wykonywania jej na nowo.
  3. Korygujące.Zadaniem wkładek jest wspomaganie i stymulacja określonych funkcji stóp.
  4. Wkładki powinny być higieniczne.Pianka Formax, z której wykonane są wkładki Formthotics jest wodoodporna i nie wchłania potu, zapobiegając rozwojowi bakterii i grzybów, które powodują nieprzyjemny zapach stóp i mogą prowadzić do infekcji, takich jak grzybica stóp (stopa sportowca). Formthotics mają dodatkową ochronę w postaci produktu antybakteryjnego o nazwie Ultra-Fresh.